Wizja i cele. Czy pamiętasz dokąd zmierzasz? – nawyki sukcesu

Dlaczego dla ludzi sukcesu tak ważna jest jasno określona wizja i cele. Czy pamiętasz dokąd zmierzasz? Poznaj kolejny nawyk ludzi sukcesu.

SUBSKRYBUJ KANAŁ

Czy zastanawiasz się co łączy wszystkich ludzi sukcesu? Co ma wspólnego setka najbogatszych ludzi na świecie? Jak udało im się osiągnąć swoje cele?

Odpowiedź jest prosta. Te spektakularne sukcesy są możliwe dzięki codziennie powtarzanym czynnościom, zwanymi NAWYKAMI. Dzisiaj powiem Ci o najważniejszych 15 nawykach, które pomogą osiągnąć sukces również Tobie.

WIZJA I CELE. CZY PAMIĘTASZ DOKĄD ZMIERZASZ?

Ludzie sukcesu codziennie przeglądają swoje wizje i cele. Ten nawyk oznacza, że masz już spisaną swoją wizję przyszłości, dokładnie wiesz, co chcesz osiągnąć oraz jakie etapy pomogą Ci w realizacji zamierzonych celów.

Nie wystarczy jednak spisać swojej wizji na kartce i schować ją do szuflady. Koniecznie spójrz na nią chociaż raz dziennie i zapytaj siebie, czy to co robisz, przybliża Cię do Twoich celów, czy wręcz przeciwnie. Dzięki tej chwili refleksji będziesz w stanie wybrać priorytety, a odrzucić zbędne zadania w natłoku codziennych spraw.

Taka retrospekcja dnia pomoże Ci skupić się na celu. Jeżeli będziesz codziennie pędzić bez zastanowienia, to bardzo łatwo zbłądzisz, gubiąc po drodze wartości, do których dążysz. Dlatego tak ważne jest to, by poświęcić chociaż 5 minut na przeczytanie swojej wizji i marzeń, może przy okazji wstając kilka minut wcześniej niż zwykle?

A czy Ty masz już swoją wizję i cele “na wyciągnięcie ręki”? Jeśli nie, to po prostu zastanów się, co chcesz osiągnąć i spisz to.

Powodzenia!