Twoja Wizja Przyszłości – O Jakim Życiu Marzysz?

Czym jest sukces? Dla każdego wygląda on inaczej. Jedni poczują się spełnieni gdy zobaczą 7-cyfrowe sumy na koncie, inni gdy stworzą nowe miejsca pracy, a jeszcze inni gdy będą podróżować często po świecie. Zobacz ćwiczenie, które pomoże Ci odkryć Twój wymarzony styl życia. Dzięki niemu dokopiesz się do prawdziwego i trwałego źródła motywacji i Twojego spełnienia.

Ostatnio pisałem o znaczeniu wizji dla osiągnięcia sukcesu. To ona daje Ci motywację i ułatwia proces podejmowania decyzji. Dzięki niej, odrzucisz wszystko co zbędne, a zajmujesz się tylko rzeczami, które mają znaczenie. Staniesz się bardziej produktywny i skuteczny w działaniu. O to właśnie chodzi. Zaprojektowanie swojej wizji idealnego stylu życia będzie dla Ciebie drogowskazem na drodze do sukcesu. Wystarczy, że wykonasz proste, ale niezwykle skuteczne ćwiczenie.

ĆWICZENIE I INSTRUKCJA

Zadanie polega na tym, by zwizualizować sobie jak miałoby wyglądać Twoje wymarzone życie. Nie trwa długo i łatwo je przeprowadzić.

Przez 20-30 minut – nie mniej (!) opisz swoją idealną wizję przyszłości. Najlepiej za 3-5 lat od dziś. Opisz ze szczegółami kim jesteś, co posiadasz, jakimi ludźmi się otaczasz, ile zarabiasz, ile czasu zajmujesz się firmą, jak spędzasz wolny czas, jaką działalność prowadzisz… itd. Pamiętaj o konkretach. Nazwij to co siedzi Ci w głowie.Bar Nie ograniczaj się barierami i wątpliwościami. Po prostu zapisz idealną wizję przyszłości tak, jak gdyby zależała wyłącznie od Ciebie oraz gdyby to, co zapiszesz, miało się od jutra spełnić. 

Wskazówka: Ćwiczenie przyniesie Ci jeszcze lepszy efekt, gdy kolejne punkty zapiszesz tak, jak byś już to osiągnął.

 JAK SIĘ DO ĆWICZENIA TEGO PRZYGOTOWAĆ:

 1. Weź kartkę papieru i ołówek lub otwórz nową notatkę w Evernote (lub innym programie).
 2. Upewnij się, że nikt nie będzie Ci przeszkadzać. Zamknij drzwi do pokoju albo wyjdź do kawiarni lub biblioteki. Wyłącz telefon, program pocztowy, facebook’a. Skup się w 100% na tym ćwiczeniu.
 3. Zamknij oczy i jeżeli jesteś osobą wierzącą, to pomódl się. Poproś o światło Ducha Świętego. Skoro to ćwiczenie może rzutować na całe Twoje życie, to warto poprosić Boga o pomoc. W końcu On wie do czego Cię stworzył. 🙂
 4. Jeżeli w tym momencie nie dysponujesz trzydziestoma minutami wolnego czasu, to zapisz sobie konkretną datę w kalendarzu na przeprowadzenie tego ćwiczenia.

PYTANIA POMOCNE PRZY SPISYWANIU WIZJI ŻYCIA W PRZYSZŁOŚCI:

Gdy już przygotujesz otoczenie, przeczytaj poniższe pytania i zacznij po prostu na nie odpowiadać.

 • Jaki jest Twój oczekiwany dochód?
 • Jakim samochodem chciałbyś jeździć?
 • Gdzie chciałbyś mieszkać i jaki chciałbyś mieć dom?
 • Kim będą Twoi klienci i co chciałbyś dla nich robić?
 • W jakiej kondycji będzie Twoje zdrowie psychiczne i fizyczne?
 • Jak będą wyglądały Twoje relacje z przyjaciółmi, mężem, żoną, dziećmi, rodzicami, współpracownikami itd.?
 • Jak będzie wyglądało Twoje życie duchowe?
 • Jakie chcesz odbyć podróże i jak często?
 • Jakie chcesz zdobyć doświadczenia?
 • Co chcesz osiągnąć w życiu zawodowym i osobistym?

Robiąc to ćwiczenie, pamiętaj, by nie analizować swoich marzeń: czy są właściwe, czy nie. Twoje zapiski nie będą wieczne, możesz w każdym czasie je zmienić. To jest Twoja wizja idealnego życia w przyszłości na daną chwilę. Wizja powinna być ciągle modyfikowana. Nie jest tak, że raz spisana wizja zobowiązuje Cię do jej realizacji, mimo zmian w Twoich upodobaniach, priorytetach czy też wartościach. Nie byłoby to dobre. Cały czas uaktualniaj wizję przeglądając ją najlepiej codziennie.

Na koniec warto podzielić się wynikami ćwiczenia z osobami którym ufasz i poświęć codziennie czas na czytanie swojej wizji.

Gdy już wiesz, w jakim kierunku chcesz pójść, w kolejnych wpisach zastanowimy się, jak tam dotrzeć.