Jak sprzedawać w internecie? 5 elementów skutecznej oferty

W tym odcinku dowiesz się jak tworzyć idealne oferty sprzedażowe nie do odrzucenia! Powiem Ci o 5 elementach, które musisz uwzględnić, aby skutecznie sprzedawać online.

Zapraszam Cię na darmowy, godzinny trening ze strategii pozyskiwania klientów online. Zapisz się klikając TUTAJ

5 elementów skutecznej oferty oraz jak sprzedawać w internecie:

Sprzedaż jest prosta. Musisz jedynie przedstawić swojemu klientowi idealną ofertę. Kiedy prezentujesz idealną ofertę – ludzie kupują. Jak ta oferta powinna wyglądać? Składa się z 5 elementów.

TWÓJ PRODUKT

Po pierwsze, aby stworzyć ofertę nie do odrzucenia musisz mieć świetny produkt. To warunek konieczny, aby mówić o skutecznej sprzedaży i długoterminowym rozwoju marki. Słaba jakość zostanie od razu wytknięta przez Twoich klientów w opiniach, recenzjach czy na forach.

Dlatego pierwszy warunek, to Twoje przekonanie co do produktu, który sprzedajesz.
Zakładam więc, że Twój produkt jest wartościowy, a jedyny problem tkwi w zakomunikowaniu tej wartości Twoim odbiorcom… (za chwile już przestanie to być problemem ;))

CENA

Po drugie, aby tworzyć oferty nie odrzucenia potrzebujesz ustalić odpowiednią cenę. Może Ci się wydawać, że problem w Twojej sprzedaży tkwi w zbyt wysokich cenach, wiesz, że nie możesz sobie pozwolić na niższe, ponieważ koszty produkcji nie pozwalają Ci na to. Widzisz konkurencję, która zaniża ceny np. na allegro „psując rynek”. Nie daj się wpędzić w tę pułapkę. Zamiast konkurować ceną, komunikuj jakość Twojego produktu i doświadczenia klienta z nim związane.

Często zbyt niska cena może być utożsamiana ze słabą jakością produktu. Utrzymując odpowiednio wysoką cenę dajesz klientowi do zrozumienia, że Twój produkt jest wyższej jakości niż tańsze oferty. Twoim zadaniem jest odpowiednio zakomunikować tę wartość.

Im większa cena produktu, tym większe „uzasadnienie” tej ceny powinno się znaleźć na stronie sprzedażowej. Mniej treści i opisów zamieszczamy sprzedając np. kubek za 30zł, (krótka strona, 2-3 zdania) a znacznie więcej opisów wymaga strona sprzedażowa np. zestawu kina domowego za 3000 zł.

W skrócie – ilość tekstu na stronie (czyli tej oferty) powinna być wprost proporcjonalna do ceny za jaką sprzedajesz swój produkt. Im większa cena, tym więcej wątpliwości rodzi się w głowie klienta – potrzebuje on więcej informacji, więcej danych, aby uzasadnić swój zakup.

GRUPA DOCELOWA

Po trzecie, tę ofertę musisz zaprezentować ODPOWIEDNIM osobom. Czyli prowadząc np. kampanię na Facebooku, ważne aby ustalić precyzyjnie grupę odbiorców. Aby produkt trafiał tylko i WYŁĄCZNIE do osób zainteresowanych daną ofertą. Nie ma sensu tracić budżetu na kierowanie reklam do wszystkich. Dlatego kluczowa tutaj jest znajomość Twojego klienta i stworzenie tzw. Avatara, profilu twojego idealnego klienta. Wybranie i SKONCENTROWANIE się na niszy, ułatwi tworzenie ofert nie do odrzucenia.

PERSONALIZACJA

I tu przechodzimy do 4 elementu, czyli komunikacji marketingowej w samych reklamach, podczas rozmowy itp… Jeśli znasz dobrze swojego docelowego klienta, to łatwiej będzie Ci przekonać go, że Twój produkt jest mu potrzebny. Dlaczego? Bo znasz dokładnie jego problemy i potrzeby. Możesz podawać konkretne przykłady, które trafiają w samo sedno jego problemów.

A w przypadku, gdy masz zbyt szeroką grupę odbiorców, to Twoje komunikaty są mniej perswazyjne, są rozmyte. Mniej precyzyjne i trudniej jest przekonać do zakupu. Dlatego tak ważna jest PERSONALIZACJA treści. Istnieją już narzędzia, które automatycznie pomagają podmieniać treści na stronie internetowej pod konkretne grupy docelowe. (O tym dowiesz się w kolejnych odcinkach)

CZAS

Ostatnim koniecznym elementem oferty nie do odrzucenia jest timing, czyli odpowiedni moment, w którym prosisz o zakup swojego produktu. Aby nastąpiła sprzedaż klient musi Cię poznać, polubić, zaufać i dopiero jest w stanie kupić. Aby przejść przez te etapy potrzebujesz zainwestować czas na zbudowanie z nim relacji. Najczęstszym błędem, który spotykam u osób prowadzących kampanie sprzedażowe, to zbyt szybkie proszenie o zakup. W praktyce objawia się to tym, że tworzą 1 kampanię kierującą na produkt licząc na to, że osoba kupi od razu. Tak to nie działa. Potrzebujesz najpierw zbudować zaufanie, dać wartość, zanim poprosisz o cokolwiek. Potrzebujesz stworzyć odpowiednią strategię budowania relacji z klientem, zaprojektować tzw. podróż klienta.

Podsumowując, jeśli chcesz tworzyć oferty nie do odrzucenia, to te 5 elementów musisz zastosować równocześnie.

1. Musisz mieć świetny produkt
2. W odpowiedniej cenie
3. Skierować go do odpowiedniej grupy docelowej
4. Spersonalizować komunikat
5. Zaprezentować go w odpowiednim czasie (etapie relacji z klientem).

Jeśli te 5 elementów nastąpią równocześnie, to można mówić o ofercie nie do odrzucenia. Idealny klient widzi idealny dla siebie produkt, w odpowiedniej cenie i w momencie kiedy jest gotowy go kupić.

Zapraszam Cię na darmowy, godzinny trening ze strategii pozyskiwania klientów online. Zapisz się klikając TUTAJ