Jak osiągnąć sukces w biznesie? [VIDEO]

Czym dla Ciebie jest sukces w biznesie? Milionem złotych na koncie czy może czymś więcej? W tym video powiem Ci dlaczego sukces nie może być mierzony jedynie ilością pieniędzy. Poznasz 3 elementy, które decydują o sukcesie w biznesie – niezależnie od tego w jakiej branży działasz.

Czym jest sukces sukces w biznesie?

Sukces w moim rozumieniu, jest zdecydowanie czymś większym niż tylko osiągnięciem korzyści finansowych.

Wg mnie sukces w biznesie to osiągnięcie stanu, w którym….
– robimy rzeczy które dają nam radość,
– jednocześnie pomagają innym, rozwiązując ich problemy
– pozwalają uczciwie, dobrze zarabiać.

Zobacz video:

 

SUBSKYRBUJ ➜ Kanał YouTube
POBIERZ MAPĘ BUDOWANIA BIZNESU ONLINE w pdf

Wiele osób mówiących o sukcesie w biznesie ogranicza go jedynie do kwestii pieniędzy. Twierdzą, że jak zarobisz milion to będziesz szczęśliwy i to wg nich jest sukces. Nic bardziej błędnego. Pieniądze to nie wszystko!

Jak osiągnąć sukces w biznesie?

Pierwszy konieczny elementy to PASJA. Pasja do tego czym chcesz się zajmować.

Dzięki pasji pokonasz zniechęcenia i wątpliwości, które prędzej czy później się pojawiają. Pasja stanie się siłą napędową Twoich działań. To dzięki niej wyskakujesz rano z łóżka, aby pracować nad swoim biznesem

Zadaj sobie następujące pytania:
Co lubisz robić? Co sprawia Ci radość? Jakie tematy Cię interesują? O czym możesz mówić godzinami? Na czym Ci zależy? O co chcesz walczyć w życiu?

Drugi element bez którego nie możemy mówić o sukcesie w biznesie to Twoje UMIEJĘTNOŚCI. Sama pasja nie wystarczy, musisz mieć również wysokie kwalifikacje do tego co robisz i stale się rozwijać. Przekraczaj swoje granice i dąż do doskonałości w tym co robisz. Bycie przeciętnym nie da Ci satysfakcji. Gdy staniesz w miejscu, to zaczniesz się cofać.

Nie zadowalaj się stanem obecnym. Cały czas walcz o lepszą jakość wykonywanej przez siebie pracy, tworzonych produktów, lub świadczonych usług. Jeśli wykonujesz naprawdę dobrą robotę, która pomaga innym ludziom – będą skłonni za to zapłacić.

I właśnie tutaj pojawia się trzeci element – POTRZEBA NA RYNKU (KLIENCI). Aby mówić o sukcesie w biznesie – musisz mieć klientów. Nawet jeśli robisz coś świetnie i masz do tego pasję, ale nikt nie chce za to zapłacić – to jest to tylko twoje hobby – a nie biznes. Zadaj sobie pytanie: czy to co robisz rozwiązuje realne problemy ludzi? Czy zaspokaja jakąś ich potrzebę?

Aby odnieść sukces w biznesie potrzebujesz znaleźć złoty środek między Twoimi zainteresowaniami, talentami i zapotrzebowaniem na rynku.

Co stanie się jeśli zabraknie jednego z elementów?

Pasja bez umiejętności prędzej czy później skończy się porażką – klienci stwierdzą, że nie mogą liczyć na wysoką jakość twoich usług.

Umiejętności bez pasji przyczynią się do wypalenia i spadku motywacji.

A gdy coś Cię pasjonuje i nawet osiągasz w tym biegłość, ale nie jest to praktyczne dla innych – nie będziesz w stanie na tym zarobić. Nie zbudujesz na tym swojego biznesu.

Sama wiedza nie wystarczy, liczy się działanie dlatego teraz zastanów się, czy budując biznes dbasz o obecność tych 3 elementów:
PASJI – UMIEJĘTNOŚCI – POTRZEBY NA RYNKU

A jeśli któregoś Ci brakuje, postaraj się go znaleźć.

Jeśli masz jakieś pytania napisz w komentarzu.

Zapraszam również do obejrzenia kolejnych moich odcinków, oraz pobrania mapy budowania biznesu online!

SUBSKYRBUJ ➜ Kanał YouTube
POBIERZ MAPĘ BUDOWANIA BIZNESU ONLINE w pdf