Jak odkryć swoją pasję? [WIDEO]

Pasję możemy odnaleźć tylko w działaniu. Od siedzenia i myślenia nic nie znajdziemy. Dziś opowiem Ci o kilku sposobach, jak odkryć swoją pasję.

SUBSKRYBUJ KANAŁ

 

Dziś zajmiemy się jednym z najczęściej zadawanych pytań, a mianowicie – jak odkryć swoją pasję? Dlaczego znalezienie swojej pasji jest tak ważne? Bo budując własny biznes musimy mieć motywację do działania, a ta motywacja bierze się między innymi z pasji, która nas napędza i pozwala nam przekraczać strefę komfortu. Pozwala nam również pokonywać swoje porażki. Pasja jest również potrzebna do budowania zaangażowanej społeczności wokół siebie. Bo bez niej i bez energii wokół interesującego nas tematu, nie przyciągniemy do siebie ludzi, którzy mają zbliżone zainteresowania. Dlatego powiem Ci o kilku sposobach, jak tę pasję odnaleźć.

JAK ODKRYĆ SWOJĄ PASJĘ?

ZACZNIJ DZIAŁAĆ!

Uważam, że pasję można odkryć tylko w działaniu. Zbyt dużo osób traci czas na zastanawianie się, czym jest ich pasja. Na siedzenie i myślenie – “co tak naprawdę w życiu mam robić?”, “o co w tym chodzi?”. A od samego zastanawiania się, nic się niestety nie wydarzy. Dlatego podejmij działanie! Bądź ciekawy świata, doświadczaj wielu rzeczy, angażuj się w różne projekty, podejmuj różne prace, podejmij wolontariat i zobacz, co Ci się podoba lub Ci się nie podoba. Dzięki temu doświadczeniu, będziesz mógł znaleźć obszar swoich zainteresowań. Może stwierdzisz, że dana praca interesuje Cię, ale nie czujesz emocji z tym związanych. Jednak, gdy stwierdzisz, że Twoje serce bije mocniej, zastanów się, czy nie byłoby dobrze, aby stać się najlepszym w tej dziedzinie.

BĄDŹ NAJLEPSZY!

To właśnie od tej decyzji, podjęcia starań bycia najlepszym w danej dziedzinie, pojawiają się związane z tym, pozytywne emocje. Dlaczego? Jeżeli angażujemy się w coś całym sobą, dajemy z siebie 100%, to wchodzimy w tzw. stan flow. Tracimy wtedy poczucie czasu, możemy pracować nad czymś do rana i nie odczuwamy zmęczenia, a wręcz sprawia nam to przyjemność. Widząc efekty naszej pracy czujemy z tego powodu satysfakcję. To właśnie ta satysfakcja budzi i rodzi pasję. Nie można powiedzieć, że pasję, gdzieś można znaleźć, odkopać jak ukryty skarb. Można ją znaleźć w działaniu.

PASJĘ MOŻNA ZNALEŹĆ W DZIAŁANIU!

Jeżeli jest coś, co Cię interesuje i być może byłoby Twoją pasją, ale jeszcze nie do końca wiesz, czy to jest to – podejmij działanie i postaraj się być najlepszy w tej dziedzinie. Przez progres, który będziesz robić, przez postępy, zobaczysz i poczujesz satysfakcję, która jest właśnie pasją.

PASJA RODZI SIĘ Z POSTĘPÓW

Ja swoją pasję również odkryłem w działaniu. Zastanawiałem się, co w życiu robić. Ale kiedy w obszarze moich zainteresowań pojawił się marketing Internetowy i związane z tym stanowisko, które miałem, to postanowiłem być najlepszy w tej dziedzinie. To motywowało mnie do rozwoju, do inwestowania swoich pieniędzy w kursy i szkolenia, które pomagały mi stawać się coraz lepszym. Dzięki temu satysfakcja stawała się coraz większa. Nie byłoby to możliwe, gdybym nie podjął działania. Gdybym nie podjął pracy na stanowisku specjalisty do spraw Facebook Ads. Wtedy zajmowałem się reklamami na Facebooku i to pozwoliło mi zgłębić temat marketingu Internetowego oraz postanowić sobie być najlepszym w tej dziedzinie. Dlatego zachęcam Cię gorąco, podejmij działanie, zaangażuj się, ale na 100%.

ZAANGAŻUJ SIĘ NA 100%

Jeśli zaangażujesz się na 80%, nawet na 90%, to ciągle nie jest 100%. Nie poczujesz satysfakcji z tego, co robisz. Musisz dać z siebie wszystko, aby poczuć stan flow i zacząć rzeczywiście czerpać radość z czynności, których się podejmujesz. Idealnie, jeśli Twoja pasja pomaga również innym, wtedy można powiedzieć o świetnym pomyśle na biznes. Jeżeli to, co nas kręci i to, co nas cieszy, ma odzwierciedlenie również w potrzebie na rynku, to możesz zbudować na tym dochodowy biznes.

KTO CIĘ INSPIRUJE?

Następnym sposobem na odkrycie swojej pasji jest inspirowanie się innymi osobami. Może są takie osoby, które podziwiasz i chcesz naśladować, bo ich styl życia Ci odpowiada, a także dziedzina, którą się zajmują jest dla Ciebie interesująca. W ten sposób również możesz odkryć obszar zainteresowań. Może to sprawi, że podejmiesz decyzję o zaangażowaniu się w niego na 100%. W odkrywaniu pasji zawsze musi być to nasza decyzja, że chcemy być najlepsi w danej dziedzinie. Nie musimy być oczywiście od razu najlepsi na świecie, ale chodzi o naszą decyzję, że my dajemy z siebie 100%.

ZADAJ SOBIE PYTANIA, KTÓRE POMOGĄ CI ODKRYĆ TWOJĄ PASJĘ

Kolejną rzeczą, która może Ci pomóc w odkryciu swojej pasji jest zadanie sobie kilku pytań. Możesz je pobrać w pliku PDF, który znajduje się pod poniższym linkiem:

POBIERZ WORKBOOK – LISTĘ PYTAŃ, KTÓRE POMOGĄ CI ODKRYĆ TWOJĄ PASJĘ.

Podsumowując, pasję odkryjemy tylko w działaniu, więc nie siedź i nie zastanawiaj się, tylko podejmij działanie! Zacznij doświadczać różnych rzeczy, zaangażuj się w coś i zobacz kiedy Twoje serce mocniej bije. Kiedy to odnajdziesz, ten obszar, to postanów sobie – angażuję się w to na 100%, może nawet 110%, ale nie na 99%! Dopiero wtedy będziesz widzieć pozytywne efekty. Kiedy zobaczysz te pozytywne efekty, to automatycznie poczujesz satysfakcję i radość, a to napędzi Cię do odkrywania tej dziedziny, do poszerzania swoich doświadczeń i ekspertyzy w tym, co robisz.

Powodzenia!