Dlaczego nie realizujemy swoich celów i postanowień?

Na początku nowego roku wszyscy postanawiają wiele rzeczy, celów itd! To świetne, że ludzie chcą się rozwijać. Jednak w 92% przypadków cele nie zostają zrealizowane lub ich realizacja zajmuje niepotrzebnie zbyt dużo czasu. Dlaczego?

ZOBACZ NA YOUTUBE: https://www.youtube.com/watch?v=Y9ylyFmVcIo

SUBSKRYBUJ KANAŁ

Być może masz wrażenie, że od miesięcy utknąłeś w tym samym miejscu, lista zadań się nie kurczy i zastanawiasz się jak wreszcie ruszyć z miejsca?

Najczęstszą przyczyną porażki nie jest brak motywacji lub kiepskie pomysły.

Najczęstszą przyczyną porażki jest zbyt duża liczba DOBRYCH pomysłów. Próba wdrożenia wszystkich dobrych pomysłów jest przyczyną upadku wielu firm. Firmy nie upadają ze złych pomysłów, ale z nadmiaru dobrych.

Żyjemy w obfitości pomysłów i możliwości. Dzisiaj możemy robić wszystko.

To częsty problem – ludzi przedsiębiorczych. Przedsiębiorcy, blogerzy, freelancerzy, ogólnie twórcy mają 1000 pomysłów na minutę. A co najgorsze… te wszystkie pomysły i plany są genialne! Wystarczy je tylko zrealizować prawda?

Jednak to się nie dzieje, kończymy dzień z poczuciem, że nic nie zrealizowaliśmy, a przecież byliśmy tak bardzo zajęci „nowymi pomysłami”. Chcemy wszystko realizować równocześnie, bo przecież pomysły się mnożą a doba ma tylko 24 godziny. Jak sobie z tym poradzić?

Aby ruszyć do przodu, prostu wybierz JEDNĄ rzecz, i zrób ją w tym tygodniu.
Realizuj jeden projekt naraz, daj z siebie 100% i gdy skończysz zacznij kolejny.

Potrzebujemy odpowiedniego filtrowania i priorytetyzowania pomysłów.
Tak by nie rozpraszać się czymś nowym, gdy jesteśmy w trakcie realizowania bieżących projektów.

Gdy tego filtra zabraknie pozostaniesz z mnóstwem rozpoczętych, ale nie zrealizowanych projektów.

Mamy ogromne wizje! Ale nic z tych wizji, jeśli zostają one tylko w naszej głowie i nie przekuwamy ich w codzienne działania.

Wybierz jedną rzecz. Tak Tylko 1 rzecz, nad którą będziesz teraz pracować. I dopiero gdy ją skończysz. zacznij następną. Nie rób kilku projektów równocześnie, ale sekwencyjnie. Sztuką jest wybranie jednej rzeczy i doprowadzenie jej do końca.

Jaki JEDEN pomysł wybierasz z setek wspaniałych pomysłów, które masz w swojej głowie? Nad jaką jedną rzeczą będziesz pracować w tym tygodniu? A nad jakim zadaniem skupisz się dziś?

To nie brak pomysłów, ale ich nadmiar jest główną przyczyną naszej porażki.
Wybierz jedną rzecz i trzymaj się jej dopóki nie skończysz.